Logo

कृषि / सहकारी

दोस्रो त्रैमासमा डिप्रोक्स लघुवित्तको ३३ करोड ४४ लाख ८१ हजार रुपैयाँ खुद नाफाडिप्रोक्स लघुवित्त वित्तीय संस्था लिमिटेडले चालु आर्थिक वर्षको दोस्रो त्रैमासको अपरिष्कृत वित्तिय विवरण सार्वजनिक गरेको छ ।

विवरण अनुसार कम्पनीले दोस्रो त्रैमासमा ३३ करोड ४४ लाख ८१ हजार रुपैयाँ खुद नाफा कमाएको छ । गत आर्थिक वर्षको सोही अवधिमा कम्पनीले ३२ करोड ४० लाख १ हजार नाफा कमाएकोथियो । गत वर्षको तुलनामा कम्पनीको नाफा ३.२३ प्रतिशतले बढेको हो ।

त्यस्तै, पूँजी वृद्धिको अनुपातमा खुद नाफा बढ्न नसक्दा वार्षिक प्रतिसेयर आम्दानी खस्किएको छ । चुक्ता पूँजी ३८ प्रतिशतले बढेको लघुवित्तको इपिएस १६.२४ रुपैयाँले घटेर ४८.२१ रुपैयाँमा झरेको हो । गत आवको यसै अवधिमा ६४.४५ थियो ।

चुक्ता पूँजी एक अर्ब ३८ करोड ७४ लाख ९८ हजार रहेको लघुवित्तको जगेडा कोष १३.२५ प्रतिशत बढेर १ अर्ब ३६ करोड २४ लाख रुपैयाँ पुगेको छ ।

पुस मसान्तसम्म लघुवित्तले ७ अर्ब ३९ करोड ४४ लाख रुपैयाँ निक्षेप संकलन तथा ७ अर्ब ५४ करोड १० लाख रुपैयाँ सापटी गरी १७ अर्ब ९ करोड १० लाख रुपैयाँ कर्जा लगानी गरेको छ । समीग्क्षा अवधिमा लघुवित्तको निक्षेप २७.८२ प्रतिशत, सापटी १०.४३ प्रतिशत र कर्जा लगानी २३.४७ प्रतिशत बढेको छ ।

यसबाट लघुवित्तले ७१ करोड ३० लाख १८ हजार रुपैयाँ खुद ब्याज आम्दानी तथा ४७ करोड २९ लाख ९९ हजार रुपैयाँ सञ्चालन नाफा कमाएको छ ।

गत आवको यसै अवधिमा खुद ब्याज आम्दानी ६६ करोड १४ लाख ९१ हजार रुपैयाँ गर्दा सञ्चालन नाफा भने ९२ करोड ५१ लाख ६३ हजार ऋणात्मक थियो ।

 

प्रकाशित : १३ माघ २०७८, बिहिबार

सूचना विभाग दर्ता नं.

१२०७/2075/76

सम्पर्क

Chabahil -7 Kathmandu Nepal
+9779841869701
[email protected] [email protected]

हाम्रो समूह

 • प्रधान सम्पादक
  बिपेन्द्र कार्की
 • प्रमुख कार्यकारी अधिकृत
  कुमार खतिवडा
 • सम्पादक
  सरोज कुमार कार्की
 • संवाददाता
  पार्वती थपलिया
 • प्रकाश भण्डारी
  पुनम साह