Logo

बिजनेस होम

यी हुन् भारतीय बजारकै सस्ता विद्युतीय कार: कुनको मूल्य कति ?


GDP Nepal
   १४ कार्तिक २०७९, सोमबार


भारतमा हाल देशमा विद्युतीय कारको बजार तीव्र गतिमा फैलिरहेको छ, जसका कारण अटोमेकरहरूले लगातार नयाँ मोडलहरू बजारमा ल्याइरहेका छन्। तर तिनीहरूको मूल्य सामान्य कार भन्दा धेरै बढी छ। यस्तो अवस्थामा, आज हामी तपाईलाई भारतमा सबैभन्दा सस्तो इलेक्ट्रिक कारहरूको बारेमा बताउन गइरहेका छौं, जसको मूल्य अन्य इलेक्ट्रिक कारहरू भन्दा धेरै कम छ। यी सस्तो इलेक्ट्रिक कारहरूको सूची हेर्नुहोस्।
टाटा टियागो ईभी

Tiago EV 19.2kWh र 24kWh को दुई ब्याट्री प्याक विकल्पहरूमा उपलब्ध छ। यी ब्याट्री प्याकहरूसँग जोडिएको विद्युतीय मोटरले क्रमशः ६१ पीएस पावर र ११० एनएम टर्क र ७५ पीएस पावर र ११४ एनएम टर्क उत्पादन गर्छ। सानो ब्याट्रीले 250 किलोमिटरको दायरा दिन्छ, जबकि ठूलो ब्याट्री प्याकले 315 किलोमिटरको दायरा दिन्छ। Tiago EV ले चार चार्जिङ विकल्पहरूलाई समर्थन गर्दछ, जसमा 15A सकेट चार्जर, 3.3kW AC चार्जर, 7.2kW AC चार्जर र DC फास्ट चार्जर समावेश छ। यो कारको प्रारम्भिक एक्स शोरुम मूल्य ८.४९ लाख रुपैयाँ रहेको छ ।

टाटा टिगोर ईभी

इलेक्ट्रिक सेडानले नेक्सन ईभी जस्तै जिप्ट्रोन ईभी प्रविधि प्राप्त गर्दछ। Tigor EV ले 26 kWh ब्याट्री प्याक र 75 PS र 170 Nm आउटपुट उत्पादन गर्ने इलेक्ट्रिक मोटरद्वारा संचालित छ। यो कार मानक वाल चार्जर प्रयोग गरेर ८.५ घण्टामा ०-८० प्रतिशतसम्म चार्ज गर्न सकिन्छ र २५ किलोवाटको डीसी फास्ट चार्जर प्रयोग गरेर मात्र ६० मिनेटमा। टिगोर ईभीले ३०६ किलोमिटरसम्मको रेन्ज डेलिभर गर्न सक्षम छ । यो कारको प्रारम्भिक एक्स शोरुम मूल्य १२.४९ लाख रुपैयाँ रहेको छ ।

टाटा नेक्सन ईभी प्राइम

Nexon EV प्राइम 30.2kWh लिथियम-आयन ब्याट्री द्वारा संचालित छ, जसमा जडान भएको इलेक्ट्रिक मोटरले 129 PS पावर र 245 Nm टर्क उत्पादन गर्छ। कारको एआरएआई रेन्ज ३१२ किलोमिटर रहेको दाबी गरिएको छ । 3.3kW AC चार्जर प्रयोग गरेर, ब्याट्री पूर्ण रूपमा चार्ज हुन 8.5 घण्टा लाग्छ, जबकि 50kW DC फास्ट चार्जरले यसलाई 60 मिनेटमा 0 देखि 80% सम्म चार्ज गर्न सकिन्छ। यो कारको एक्स शोरुम मूल्य १४.९९ लाख रुपैयाँ छ ।

टाटा नेक्सन ईभी म्याक्स

Nexon EV Max मा पावरको लागि 40.5kWh ब्याट्री प्याक प्रयोग गरिएको छ। यसको इलेक्ट्रिक मोटरले १४३ पीएस पावर र २५० एनएम टर्क उत्पादन गर्न सक्षम छ। यसले ARAI प्रमाणित दायरा ४३७ किलोमिटर भएको दाबी गर्छ। यो इलेक्ट्रिक SUV 3.3kW र 7.2kW को दुईवटा चार्जिङ विकल्पहरूसँग चार्ज गर्न सकिन्छ, जुन क्रमशः 15 घण्टा र छ घण्टा लाग्छ। साथै, 50kW DC फास्ट चार्जरले यसको ब्याट्री 0 देखि 80 प्रतिशत सम्म मात्र 56 मिनेटमा चार्ज गर्न सक्छ। यो कारको एक्स शोरुम मूल्य १८.३४ देखि २०.०४ लाख रुपैयाँ रहेको छ ।

एमजी ZS EV

ZS EV एक 5 सिटर SUV हो, जुन 50.3 kWh ब्याट्री प्याकद्वारा संचालित छ। यसमा पाइने विद्युतीय मोटरले १७६ पीएस पावर जेनेरेट गर्छ । यो कार एक पटक चार्जमा ४६१ किलोमिटरको रेन्ज दिन सक्षम छ । यो दुई भेरियन्टमा बजारमा उपलब्ध छ । यो कारको प्रारम्भिक एक्स शोरुम मूल्य २२.५८ लाख रुपैयाँ रहेको छ ।

प्रकाशित : १४ कार्तिक २०७९, सोमबार

सूचना विभाग दर्ता नं.

                   
१२०७/२०७५/७६

सम्पर्क

Kupondole -10 Lalitpur Nepal
+9779841625018/9851090914
[email protected]

हाम्रो समूह

  • प्रधान सम्पादक
    विपेन्द्र कार्की
  • कार्यकारी निर्देशक
    कुमार खतिवडा
  • संवाददाता
    अस्मिता शाह